12 maja 2016

O nas

12669708_961624570560164_87475766316352940_nMoja przygoda ze wspinaczką trwa już ponad dwadzieścia lat.  Złożoność tej dyscypliny sportu, powoduje, że ciągle odkrywamy nowe miejsca, rozwijamy swoje umiejętności wspinaczkowe, uczymy się stosować nowe techniki, oraz posługiwać się nowym sprzętem, jednym słowem ciągle odkrywamy nową jakość. Powoduje to, że nie sposób jest aby wspinaczka się znudziła. Wie to każdy, kto spróbował. Ponadto wbrew obiegowym opiniom jest to sport dla każdego, wcale nie wymaga nadludzkiej siły oraz nie jest niebezpieczna, o ile oczywiście przestrzegamy zasad. Wystarczy chcieć się rozwijać,  odkrywać swoje umiejętności oraz walczyć ze swoimi lękami.

Wcześniej zdobyte doświadczenie wspinaczkowe, które uzyskałem podczas wyjazdów wspinaczkowych w różne rejony wspinaczkowe, tak krajowe, jak i zagraniczne, starty w zawodach wspinaczkowych zaowocowały osiągnięciem stopnia VI.6 w 2000 r. Zdobyte umiejętności zaowocowały ukończeniem kursu instruktorskiego, który odbyłem w krakowskim AWF w roku …….. Dodam, że wraz ze mną kurs kończyli najlepsi wspinacze m. in. Marcin Wszołek oraz Łukasz Dudek. Wówczas równolegle pracowałem w bielskim Totemie jako Operator Ściany Wspinaczkowej, mając ciągły kontakt ze szkoleniem osób początkujących. Staż instruktorski odbyłem w jednej z najlepszych szkół wspinaczkowych w Polsce Climbing & Adventure pod okiem Piotra Górki i Krzyśka Skoczylasa.  Oboje są uznanymi instruktorami z ogromnym doświadczeniem. Wiadomo, że prawdziwą wiedzę uzyskuje się właśnie w czasie odbywania stażu, za co im bardzo dziękuję. Ukończyłem również, organizowany przez Polski Związek Alpinizmu, kurs z zastosowania technik linowych w rekreacji.

Firma oraz marka Antygravity, powstała w styczniu 2011 roku. Kojarzona była głównie z produkcją crashpad-ów oraz akcesoriów wspinaczkowych, nie mniej jednak szkolenie także od początku było podstawową działalności firmy. W bielskim Totemie również od 2013 roku prowadzę zajęcia sekcji wspinaczkowej.